Fotoodmładzanie IPL – lepsza kondycja skóry

IPL (Intense Pulsed Light) - nieinwazyjna metoda odmładzania twarzy - skóra bez rumienia

Efekty:

Poprawa kolorytu skóry – IPL likwiduje przebarwienia, piegi i popękane naczynka;

Bardziej gładka skóra – zabieg usuwa wszelkie nierówności, radzi sobie nawet z bliznami potrądzikowymi;

Napięta skóra – dzięki stymulacji produkcji kolagenu, skóra doskonale regeneruje się.

Wskazania:

 • rumień i zlewne zmiany naczyniowe,
 • ścienienie naskórka i skóry właściwej,
 • zwiotczenie skóry,
 • zła kondycja skóry,
 • potrzeba poprawy koloru i gładkości skóry,
 • płytkie zmarszczki.


Inne wskazania:

zabieg Działanie zabiegu IPL

Działanie zabiegu IPL

Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

O zabiegu:

Fotodmładzanie IPL

Fotoodmładzanie IPL (ang. Intense Pulsed Light) jest nieinwazyjną metodą leczenia i wizualnej poprawy uszkodzeń skóry, spowodowanych przez światło słoneczne, niewymagającą od pacjenta rezygnacji z normalnego trybu życia.

Aparat IPL generuje intensywne pulsujące źródło światła. Fotoodmładzanie IPL działa w ten sposób, że aparat emituje w tym samym czasie światło o różnej długości fali we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować różne defekty fotostarzenia równocześnie.

Młodsza skóra dzięki IPL

IPL leczy dzięki zjawisku selektywnego pochłaniania energii świetlnej i jej zmiany na ciepło. Fotoodmładzanie IPL ma na celu pobudzenie komórek skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowy włókien kolagenowych, co skutkuje młodszą, lepiej ujędrnioną skórą.

Fotoodmładzanie IPL to zabieg, który ujednolica kolor skóry, a także poprawia napięcie i elastyczność skóry. Fotoodmładzanie IPL daje rewelacyjne efekty nie tylko w przypadku skóry twarzy. W sposób kompleksowy likwiduje wszystkie objawy starzenia się skóry, zmiany naczyniowe (tzw. „pajączki”, trądzik różowaty, skłonność do rumienia) oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe (piegi, plamy starcze i posłoneczne).

Fotoodmładzanie IPL – o zabiegu

W czasie jednego zabiegu wykonywane jest naświetlanie całej twarzy. Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, szyi, klatce piersiowej i rękach. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednakże u osób nadwrażliwych można zastosować krem znieczulający.

Zabieg trwa 20 - 60 minut. Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale, aplikuje się na skórę serię świetlnych strzałów. Urządzenie emitujące IPL zakończone jest głowicą, w której można zmieniać filtry, otrzymując potrzebną długość fali do konkretnego zabiegu dermatologicznego.

IPL – nie tylko fotoodmładzanie

Intensywne źródło światła IPL oddziałuje na skórę wiązką światła na podobnej zasadzie jak laser, choć laserem nie jest. Intensywne pulsujące źródło światła IPL emituje we wszystkich kierunkach fale różnej długości. Laser natomiast emituje światło o jednej długości fali wyłącznie punktowo.

Filtry można zmieniać w czasie zabiegu tak, aby emitowały potrzebne długości fal np. jedna długość fali leczy zmiany naczyniowe, inna likwiduje przebarwienia, a jeszcze inna pobudza produkcję kolagenu. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Po kilku dniach może się delikatnie łuszczyć. Leczenie składa się z 4 - 6 zabiegów, w odstępach 3 tygodniowych.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • zażywanie leków, dla których naświetlanie światłem o długości fali 500 - 1200 nm jest przeciwwskazane,
 • opalona skóra,
 • cukrzyca,
 • skłonność do bliznowców.

Cennik

Cała twarz od 700 zł
Policzki  od 500 zł
Szyja od 350 zł
Dekolt od 500 zł

Podobne zabiegi

Lampa LED Smartlux – przyjemny sposób na regenerację skóry

Lampa LED Smartlux ? lecznicze światło ujędrniające - odmładzanie skóry Wyraźnie mniejsze zmarszczki – dzięki regeneracji i poprawie ukrwienia skóry; Rewitalizacja skóry – komórki aktywizowane do pracy za pomocą światła zaczynają intensywniej pracować; Wzmocnienie skóry – lepsze odżywienie i ukrwienie...

Laser frakcyjny Mosaic – regeneracja osłabionej skóry

Laser frakcyjny Mosaic ? skuteczny, bezinwazyjny sposób na wyraźnie młodszą skórę bez defektów Regeneracja skóry – spowodowana większym odżywieniem i ukrwieniem; Wzmożona produkcja kolagenu – przeciwdziałająca procesom starzenia; Gładka, piękna skóra – laser Mosaic usuwa nierówności i wyrównuje kolor skóry; Błyskawiczne...