VaserLipo – nasz sprawdzony sposób na wymodelowaną sylwetkę!

Niemal każdego dnia możemy zauważyć idealne sylwetki modelek i modeli na pierwszych stronach gazet. W Internecie nieustannie pojawiają się reklamy trenerów personalnych, suplementów diety, które obiecują spektakularne efekty. Jednak kult idealnie wymodelowanej sylwetki kobiety i atletycznej budowy ciała mężczyzny jest dla ludzi pracujących, mających na głowie dom, dzieci i wiele wiele innych obowiązków nie lada wyzwaniem. Co więcej, nasz wygląd zewnętrzny jest ważny nie tylko w naszym życiu prywatnym, ale i zawodowym.

Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania. Tylko jak pośród tysiąca różnych zabiegów wybrać ten jeden skuteczny i bezpieczny? Zapewne niejednokrotnie przeszukujesz Internet, wpisując w wyszukiwarce: „zabiegi wyszczuplające Katowice”, ”modelowanie sylwetki Katowice”, lub „liposukcja Katowice”. Pojawiają się setki wyników, po czym wracasz do swoich obowiązków bo skąd masz wiedzieć, który zabieg jest najlepszy?

Pozwól, że przybliżymy Ci temat liposukcji a w szczególności liposukcji ultradźwiękowej VaserLipo, która jest naszym sprawdzonym sposobem na skuteczne wymodelowanie sylwetki.

Liposukcja jest zabiegiem wykonywanym od kilkudziesięciu lat. Pierwszy zabieg wykonano już 1960 roku. Jest wiele metod wykonywania liposukcji. Niestety większość z nich ze względu na swoją inwazyjność wypracowała negatywny stereotyp liposukcji jako zabiegu inwazyjnego podczas, którego dochodzi do odessania kilku litrów tkanki tłuszczowej, zabiegu po którym pozostają nierówności widoczne na skórze oraz wymagany jest długi okres rekonwalescencji. Przez lata, wraz z rozwojem medycyny pojawiły się nowe rozwiązania i nowe metody liposukcji, które pozwalają zaproponować pacjentom zabieg maksymalnie skuteczny i jak najmniej inwazyjny.

Jak zatem wybrać metodę liposukcji najbardziej skuteczną, dającą zadowalający efekt z najwyższym poziomem bezpieczeństwa?

Wśród obecnie wykonywanych metod liposukcji wyróżniamy m.in liposukcję laserową, liposukcję wibracyjną, liposukcję wodną i w kilku klinikach w Polsce najbardziej innowacyjną liposukcję ultradźwiękową VaserLipo. W odróżnieniu do liposukcji laserowej, wibracyjnej czy wodnej liposukcja ultradźwiękowa VaserLipo jest niezwykle precyzyjną metodą podczas, której możemy pozbyć się niewielkiego nadmiaru jak również większych ilości tkanki tłuszczowej. Liposukcja VaserLipo to przełomowa technologia umożliwiająca nie tylko pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, ale również niezwykle precyzyjne wymodelowanie sylwetki, co jest nieosiągalne w przypadku innych rodzajów liposukcji.

Pierwszym etapem zabiegu VaserLipo jest podanie znieczulenia miejscowego. Następnie tkanka tłuszczowa, która występująca w stałej konsystencji w naszym organizmie, dzięki zastosowaniu ultradźwięków zostaje zamieniona w emulsję dzięki czemu może być łatwo usunięta z organizmu za pomocą cienkiej kaniuli. Podczas liposukcji ultradźwiękowej VaserLipo rozpuszczane są ściany komórek tłuszczowych nie uszkadzając otaczających tkanek, naczyń krwionośnych, nerwów. Dzięki temu pozyskujemy tkankę tłuszczową stanowiącą idealny materiału do przeszczepu. Istotny jest fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent cały czas ma kontakt z lekarzem wykonującym zabieg. Jest to ważne także dlatego, że na znieczulenia ogólne część pacjentów nie chce lub nie może się zdecydować. Zastosowanie technologii ultradźwiękowej umożliwia również obkurczenie skóry w miejscu wykonywania zabiegu. Podczas liposukcji VaserLipo możemy usunąć tkankę tłuszczową z okolic brzucha, wewnętrznych partii ud, zewnętrznych partii ud, tali oraz okolicy kolan.

Liposukcja VaserLipo charakteryzuje się dodatkowo zdecydowanie krótszym okresem rekonwalescencji niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Po zabiegu przez okres ok. 4-6 tyg. należy nosić bieliznę uciskową, a już na drugi dzień po zabiegu pacjent może powrócić do normalnej aktywności.

Dzięki małej inwazyjności, metoda ta charakteryzuje się wysoką przeżywalnością komórek tłuszczowych. Oscyluje ona na poziomie 80% dzięki czemu możliwy jest przeszczep pobranej tkanki tłuszczowej w miejsca wymagające wypełnienia czyli np. twarz, aby wymodelować rysy twarzy i wypełnić zmarszczki, lub dłonie na których oznaki starzenia widoczne są bardzo szybko. To wszystko możliwe jest podczas jednego zabiegu! Lipofilling, bo tak fachowo nazywamy przeszczep tkanki tłuszczowej, cieszy się coraz większym zainteresowaniem ponieważ daje niezwykle naturalny i trwały efekt. Zabiegi lipofillingu wykonywane są w najlepszych Klinikach w Polsce, w tym w Klinice Skin Laser Lubelscy.

 

Dr Krystyna Lubelska, założyciel Kliniki Skin Laser Lubelscy:

„Lipofilling to przełom w medycynie estetycznej, zawsze staram się zaproponować swoim Pacjentom zabiegi skuteczne, dające naturalny efekt. W przypadku lipofillingu efekty są zdumiewające. Wypełniamy zmarszczki, uzupełniamy ubytki w skórze będące efektem zaniku włókien kolagenu, który nieuchronnie postępuje już od 26-28 roku życia. To fascynujące. Jako lekarz dermatolog, cieszę się, że dzisiejsza medycyna estetyczna zmierza w kierunku naturalnego piękna i właśnie to przez prawie 25-letnią praktykę proponuję swoim Pacjentom.”

 

vaserlipo_–_nasz_sprawdzony_sposob_na_wymodelowana_sylwetke