Przebarwienia na twarzy

Laser Gentle Max, laser frakcyjny Mosaic i eCO2, laser Spectra, peeling chemiczny Cosmelan, Dermamelan, terapia IPL i Led Smartlux

Efekty:

Trwale zlikwidowane plamy i przebarwienia – proponowane zabiegi regenerują skórę i zmuszają ją do odbudowy uszkodzonych komórek;

Głębsze przebarwienia rozjaśnione – najgłębsze przebarwienia stają się jaśniejsze już po pierwszym zabiegu, a często udaje się je zlikwidować na stałe.

Wskazania:

 • Przebarwienia (ostuda) w wyniku promieniowania ultrafioletowego,
 • Przebarwienia (plamy) na podłożu hormonalnym (ciąża, menopauza, zapalenie przydatków, zaburzenia miesiączkowania, doustna antykoncepcja, hormonalna terapia zastępcza, kuracje hormonalne, niedoczynność nadnerczy, nadczynność i niedoczynność tarczycy),
 • Przebarwienia w wyniku stosowania leków i pokarmów światłouczulających.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

O zabiegu:

Przebarwienia na twarzy i inne plamy

Zaburzenia barwnikowe występują zazwyczaj u kobiet. Najczęściej występującym rodzajem przebarwienia na twarzy, jak również na innych częściach ciała, jest ostuda (inaczej chloasma, melasma). Zmiany barwnikowe mają postać plam w kolorze od opalenizny do ciemnobrązowych, rozmieszczonych zazwyczaj symetrycznie.

Plamy nie sprawiają dolegliwości. Są wyłącznie defektem kosmetycznym, który jednak często wywołuje u pacjentów dyskomfort. Nasza Klinika oferuje kilka różnych zabiegów, które pozwolą na stałe zlikwidować problem przebarwień i plam na skórze.

Przebarwienia na twarzy, plamy wątrobowe i inne

Przebarwienia powstają w wyniku nadmiernej produkcji barwnika (melaniny), przez komórki wytwarzające barwnik w dolnej warstwie naskórka. Następnie barwnik wraz z komórkami naskórka wędruje do jego powierzchni, gdzie ulega złuszczeniu.

Przebarwienia mogą występować na różnych poziomach w skórze. Najłatwiej pozbyć się przebarwień usytuowanych w naskórku. Największym wyzwaniem są przebarwienia, kiedy barwnik przedostaje się do skóry właściwej. Jednak również takie przebarwienia potrafimy skutecznie zlikwidować w naszej Klinice.

Laser Gentlemax – skuteczny na przebarwienia

Laser GentleMax (Gentle Max) jest jednym z najnowocześniejszych laserów, stosowanych obecnie w dermatologii estetycznej. W światowych rankingach skuteczności laser GentleMax zajmuje pierwsze miejsce. Niezwykle skutecznie usuwa przebarwienia, pozostawiając skórę wokół w doskonałym stanie.

Chore komórki, widoczne jako przebarwienia na twarzy, plamy wątrobowe czy inne zmiany, zawierają dużą ilość barwnika - melaniny. Melanina pochłania energię lasera. Zaraz po zabiegu plamy ciemnieją, a po 2 tygodniach przebarwienia całkowicie ustępują lub ulegają rozjaśnieniu. Największym wyzwaniem są przebarwienia pozapalne i ostudy. W wielu przypadkach trzeba wykonać kilka zabiegów. Natomiast najszybszy efekt daje laser Gentle Max w przypadku takich zmian, jak piegi i plamy posłoneczne.

Więcej o działaniu lasera Gentle Max tutaj

Laser frakcyjny eCO2 na przebarwienia i plamy

Laser frakcyjny eCO2 daje niespotykaną w innych laserach frakcyjnych dokładność i stabilność wiązki, która szybko likwiduje przebarwienia. Laser frakcyjny eCO2 dzięki idealnie wąskiej i ostrej wiązce lasera, powoduje bardzo cienkie i odpowiednio głębokie mikrouszkodzenia na skórze na powierzchni 15 - 30% skóry.

Pozostała większa część 70 - 85% skóry pozostaje nienaruszona, dzięki czemu proces gojenia obszarów poddanych zabiegowi następuje bardzo szybko. Skóra wytwarza w ten sposób nowe warstwy kolagenu. Skóra generuje ogromną ilość czynników wzrostu, które prowadzą do bardzo szybkiej regeneracji skóry i naturalnego usunięcia takich zmian jak przebarwienia na twarzy czy plamy, zlokalizowane na różnych częściach ciała.

Więcej o działaniu lasera eCO2 tutaj

Laser frakcyjny Mosaic na przebarwienia

Laser frakcyjny Mosaic łączy najlepsze cechy dotychczas stosowanych laserów. Laser frakcyjny Mosaic jest unikalnym urządzeniem do likwidacji głębokich uszkodzeń skóry. Żaden z dotychczasowych laserów stosowanych w dermatologii estetycznej nie regeneruje tak głęboko skóry przy minimalnych objawach ubocznych, które ustępują po kilku dniach.

Laser frakcyjny Mosaic głęboko penetruje skórę, dzięki czemu tworzą się nowe komórki, które eliminują na zewnątrz skóry uszkodzone i osłabione fragmenty. Dzięki temu laser frakcyjny Mosaic pozwala pozbyć się takich defektów, jak przebarwienia na twarzy, przebarwienia na ciele i plamy wątrobowe. Plamy i przebarwienia znikają, a skóra w tym miejscu zaczyna się regenerować.

Więcej o działaniu lasera frakcyjnego Mosaic tutaj.

Laser Spectra - usuwanie przebarwień i plam

Laser Spectra jest jednym z niewielu laserów, który otrzymał prestiżowy certyfikat bezpieczeństwa, wydawany przez restrykcyjną Agencję Żywności i Leków w Ameryce (FDA). Laser Spectra posiada dwie długości fal, które pozwalają na usuwanie zmian skórnych. Doskonale działa na plamy i przebarwienia na twarzy i ciele.

Laser Spectra dobrze radzi sobie z przebarwieniami o różnym stopniu intensywności. Zabieg laserem Spectra polega na zastosowaniu nanosekundowych, czyli ultrakrótkich impulsów światła lasera w głąb skóry. Dzięki temu laser działa wyłącznie na barwnik w przebarwieniach i plamach, który ma zostać usunięty i nie uszkadza skóry wokół zmian skórnych.

Dermamelan - więcej niż Cosmelan


Dermamelan (ulepszona wersja peelingu Cosmelan) to skuteczny peeling usuwający przebarwienia na twarzy, rękach i plamy barwnikowe (w tym plamy wątrobowe). Wysokie stężenie składników aktywnych sprawia, że Dermamelan / Cosmelan dosłownie wywabia plamy na skórze. Dermamelan nadaje przy okazji skórze gładkość i blask.

Pełny efekt widoczny jest po ok. 1 miesiącu od dnia zabiegu. W zależności od nasilenia zmian, należy wykonać 1 - 2 zabiegi. Peelingi Cosmelan i Dermamelan wykonywać można o każdej porze roku. Przez cały czas trwania kuracji pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Więcej o peelingach tutaj.

IPL – terapia na przebarwienia

Terapia IPL jest nieinwazyjną metodą leczenia uszkodzeń skóry, spowodowanych przez światło słoneczne. Terapia IPL daje rewelacyjne efekty nie tylko w przypadku skóry twarzy. Kompleksowo likwiduje zmiany naczyniowe (tzw. „pajączki”, trądzik różowaty, skłonność do rumienia) oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe (piegi, plamy wątrobowe, plamy starcze i posłoneczne) oraz inne objawy starzenia się skóry

Terapia IPL pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowy włókien kolagenowych, co skutkuje zregenerowaną skórą. Terapia IPL na przebarwienia i zamykanie naczynek to zabieg, który nie tylko ujednolica kolor skóry, ale także poprawia napięcie i elastyczność skóry.

Więcej o fotoodmładzaniu IPL tutaj.

Terapia LED - usuwanie przebarwień

Przebarwienia i plamy wątrobowe mogą zostać również usunięte terapią LED. Lampa LED Smartlux za pomocą światła stymuluje komórki skóry do bardziej wytężonej pracy. Światło uaktywnia światłoczułe receptory w komórkach, które zaczynają wytwarzać energię oraz większe ilości enzymów.

Odpowiednie odżywienie i regeneracja komórek, w których występują przebarwienia, plamy czy rozszerzone naczynka, prowadzi do stopniowego wzmocnienia skóry. W wyniku terapii LED następuje zamykanie naczynek oraz widoczny efekt wygładzenia i rozjaśnienia plam oraz przebarwień.

Więcej o zabiegu działaniu lamp LED Smartlux tutaj.

Metamorfozy:

Przeciwwskazania:


Zamykanie naczynek i usuwanie przebarwień:

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne skóry,
 • leki zwiększające wrażliwość na światło,
 • padaczka.


Laser Gentlemax, Terapia LED,  Terapia IPL:

 • bielactwo,
 • rozrusznik serca,
 • nadciśnienie,
 • cukrzyca.


Dermamelan, Cosmelan:

 • aktywna opryszczka,
 • podrażnienia, uszkodzenia oraz przerwana ciągłość skóry,
 • alergie skórne,
 • trądzik różowaty,
 • atopowe i łojotokowe zapalenie skóry,
 • nowotwory,
 • liczne znamiona,
 • stan po krioterapii do 6 miesięcy przed zabiegiem.

Cennik

Dermamelan/Cosmelan maska  1 600 zł
Dermamelan/Cosmelan krem 560 zł

 

LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Twarz   600 zł
Policzki 450 zł
Czoło 400 zł
Broda 400 zł
Dekolt 500 - 600 zł
Twarz + dekolt 1 000 zł
Grzbiety dłoni 450 zł
Ramiona 600 zł
Łydki 600 zł
 

Podobne zabiegi

Laser frakcyjny eCO2 - intensywna metoda ablacyjna

Laser frakcyjny eCO2 Lutronic ? fotoodmładzanie ? odbudowa i odmłodzenie powierzchni skóry Usuwa zmarszczki na całej twarzy – precyzyjne usuwanie zmarszczek wokół ust, oczu i na powiekach; Doskonale skoncentrowany na zmarszczkach – niezwykle wąska wiązka lasera działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebna; Szybkie gojenie – kontrolowane mikrouszkodzenia...

Laser frakcyjny Mosaic – regeneracja osłabionej skóry

Laser frakcyjny Mosaic ? skuteczny, bezinwazyjny sposób na wyraźnie młodszą skórę bez defektów Regeneracja skóry – spowodowana większym odżywieniem i ukrwieniem; Wzmożona produkcja kolagenu – przeciwdziałająca procesom starzenia; Gładka, piękna skóra – laser Mosaic usuwa nierówności i wyrównuje kolor skóry; Błyskawiczne...

Peeling chemiczny

Dermamelan, Cosmelan i inne peelingi - skóra wyraźnie odmłodzona i zregenerowana ? rozjaśnienie przebarwień Wygładza zmarszczki – złuszcza głęboko skórę i podbudza ją do produkcji nowych komórek; Odmładza i regeneruje skórę – dzięki stymulacji do produkcji kolagenu i elastyny; Rozjaśnia przebarwienia – kwasy chemiczne rozjaśniają pigment w...