Peeling chemiczny

Dermamelan, Cosmelan i inne peelingi - skóra wyraźnie odmłodzona i zregenerowana ? rozjaśnienie przebarwień

Efekty:

Wygładza zmarszczki – złuszcza głęboko skórę i podbudza ją do produkcji nowych komórek;

Odmładza i regeneruje skórę – dzięki stymulacji do produkcji kolagenu i elastyny;

Rozjaśnia przebarwienia – kwasy chemiczne rozjaśniają pigment w skórze;

Zmniejsza blizny – blizny potrądzikowe oraz blizny pourazowe stają się mniej widoczne lub całkowicie zanikają;

Remodeling twarzy, szyi i dekoltu - dzięki zwiększeniu metabolizmu komórek skóry;

Innowacyjna bezpieczna formuła - w przypadku peelingów Renophase brak ryzyka podrażnień, oparzeń i nadmiernego łuszczenia, możliwość stosowania latem.

Wskazania:

 • płytkie blizny potrądzikowe,
 • stare blizny pourazowe,
 • rozstępy,
 • powierzchowne zmarszczki,
 • piegi, przebarwienia,
 • zmęczona, zwiotczała skóra.
zabieg
Zadzwoń po poradę
lub umów sie na konsultację
tel. +48 502 983 933

Szczegóły zabiegu

Zalecenia po zabiegu

O zabiegu:

Peeling twarzy doskonały na defekty skóry

Peeling chemiczny to zabieg powodujący celowe chemiczne uszkadzanie naskórka, które w zależności od preparatu, prowadzi do złuszczania na różnych poziomych skóry. Podstawą skuteczności jest odpowiednio dobrany przez lekarza preparat z indywidualnie dopasowanym do skóry stężeniem czynnej substancji, od którego zależy głębokość działania peelingu.

Taki optymalnie zastosowany peeling chemiczny poprawia wygląd skóry, prowadzi do regeneracji skóry starzejącej się, zwiększa jędrność skóry i spłyca zmarszczki. Peeling doskonale stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co zapobiega wiotczeniu i utracie elastyczności skóry.

Skuteczny peeling chemiczny

Peeling chemiczny to zabieg, w którym wykorzystywane są różne kwasy na twarz. Z bogatej oferty na rynku, w naszej Klinice wybraliśmy te najbardziej skuteczne:

 • kwas glikolowy - najgłębiej penetruje skórę dzięki najmniejszemu rozmiarowi cząsteczek,
 • kwas trójchlorooctowy (TCA) – najmocniejszy kwas, dający silny efekt odmładzający,
 • kwas migdałowy – silniejszy do kwasu glikolowego,
 • Dermamelan – udoskonalony następca peelingu Cosmelan.

Peeling chemiczny – kwas glikolowy

Zabieg kwasem glikolowym to peeling chemiczny w stężeniu 30 – 60%. Kwas glikolowy rozluźnia łączenia międzykomórkowe w martwym naskórku. Dzięki temu niepotrzebne, martwe komórki zostają złuszczone.

Dodatkowo kwas glikolowy głęboko oczyszcza pory. Zabieg kwasem glikolowym usuwa to, co niepotrzebne w skórze, a także mobilizuje komórki skóry do regeneracji. Kwas glikolowy poprawia również krążenie krwi w skórze. Dzięki temu zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu w skórze oraz poprawia sprężystość i napięcie skóry.

Peeling TCA - peeling kwasem trójchlorooctowym

Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym, stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Głęboki peeling naskórka uzyskuje się po zastosowaniu kilku warstw preparatu TCA, co powoduje złuszczanie naskórka na całej grubości i penetrację do głębokich warstw skóry właściwej.

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. Stosowany jest w stężeniach 20 - 50%. Stężenie dobiera lekarz. Od stężenia zależy, czy działanie jest powierzchniowe czy głębokie, co przekłada się na późniejszy efekt zabiegu. Najczęściej wykorzystujemy stężenia do 35%.

Peeling TCA – kwas octowy w akcji 

Po nałożeniu peelingu TCA na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3 - 5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać.

Po około 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta i lepiej odżywiona. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.

Kwas migdałowy - peeling kwasem migdałowym

Kwas migdałowy ma działanie antybakteryjne i odbarwiające. Od lat peeling kwasem migdałowym wykorzystywany jest w leczeniu trądziku, przebarwień, skóry łojotokowej oraz również piegów. Kwas migdałowy powoduje obkurczenie rozszerzonych porów i zmniejszenie łojotoku. Kwas migdałowy stosowany jest również w celu wyrównania kolorytu zmęczonej skóry i dla pobudzenia regeneracji.

Kwas migdałowy skutecznie, ale łagodnie złuszcza skórę i odmładza ją, nie powodując przy tym podrażnień. Efekt widoczny jest już po pierwszym złuszczaniu skóry. Po peelingu kwasem migdałowym widoczna jest poprawa płytkich zmarszczek, spłycenie blizn potrądzikowych, rozjaśnienie przebarwień.

Dermamelan, Cosmelan – na przebarwienia

Dermamelan / Cosmelan to peeling chemiczny, dosłownie wywabiający plamy barwnikowe na skórze. Wysokie stężenie składników aktywnych sprawia, że Dermamelan /Cosmelan jest skuteczny w usuwaniu przebarwień, odpornych na inne preparaty. Peeling Dermamelan / Cosmelan można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień różnego typu.

Dermamelan / Cosmelan nadaje skórze gładkość i blask. Peeling ten jest również niezwykle skuteczny w przywracaniu równowagi skórze tłustej i mieszanej. Pełny efekt widoczny jest po 1 miesiącu od dnia zabiegu. Należy wykonać 1 - 2 zabiegi w zależności od nasilenia zmian.

Metamorfozy:

Przeciwwskazania:

 • aktywna opryszczka,
 • podrażnienia, uszkodzenia oraz przerwana ciągłość skóry,
 • alergie skórne,
 • trądzik różowaty,
 • atopowe i łojotokowe zapalenie skóry,
 • nowotwory,
 • liczne znamiona,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • stan po krioterapii do 6 miesięcy przed zabiegiem,
 • choroby autoimmunologiczne (np. kolagenozy czy pęcherzyce).

Cennik

Peeling migdałowy, glikolowy twarz 250 zł
Peeling migdałowy, glikolowy twarz + szyja + dekolt 500 zł
Peeling TCA Easy Peel twarz 350 zł
Peeling trójchlorooctowy twarz + szyja + dekolt 700 zł
Zabieg Dermamelan/Cosmelan 1 600 zł
Krem Dermamelan/Cosmelan 560 zł

Podobne zabiegi

Laser frakcyjny eCO2 - intensywna metoda ablacyjna

Laser frakcyjny eCO2 Lutronic ? fotoodmładzanie ? odbudowa i odmłodzenie powierzchni skóry Usuwa zmarszczki na całej twarzy – precyzyjne usuwanie zmarszczek wokół ust, oczu i na powiekach; Doskonale skoncentrowany na zmarszczkach – niezwykle wąska wiązka lasera działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebna; Szybkie gojenie – kontrolowane mikrouszkodzenia...

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Blizny potrądzikowe, blizny pourazowe i pooperacyjne - lasery frakcyjne eCO2, Mosaic, RF Infini, Mezoterapia, Terapia LED i Peelingi, Komórki Macierzyste i Nici na rozstępy Laser frakcyjny eCO2 na blizny i rozstępy Działanie doskonale skoncentrowane na bliznach i rozstępach – niezwykle wąska wiązka lasera działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebna; Szybkie gojenie – kontrolowane mikrouszkodzenia na niewielkiej powierzchni sprawiają, że...

Przebarwienia na twarzy

Laser Gentle Max, laser frakcyjny Mosaic i eCO2, laser Spectra, peeling chemiczny Cosmelan, Dermamelan, terapia IPL i Led Smartlux Trwale zlikwidowane plamy i przebarwienia – proponowane zabiegi regenerują skórę i zmuszają ją do odbudowy uszkodzonych komórek; Głębsze przebarwienia rozjaśnione – najgłębsze przebarwienia stają się jaśniejsze już po pierwszym zabiegu, a często udaje się...