Bezpieczna liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo!

Liposukcja jest aktualnie gorącym tematem, dostajemy mnóstwo zapytań od naszych Pacjentów.

W związku z powyższym postanowiliśmy zebrać najczęstsze pytania w jednym miejscu i rozwiać wszelkie wątpliwości…. Bo pierwszy dzień wiosny już za nami, to najwyższy czas, aby zadbać o siebie i swoją sylwetkę!

 

Dlaczego liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo jest lepsza od liposukcji wodnej Body Jet lub liposukcji laserowej?

Ponieważ liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo to najbardziej bezpieczna i przewidywalna metoda liposukcji. Podczas zabiegu Vaser Lipo nie dochodzi do uszkodzenia okolicznych naczyń krwionośnych, nerwów oraz tkanki łącznej.

Dzieje się tak dlatego, że w sondzie emitującej ultradźwięki energa jest precyzyjnie dobrana, aby nie wywołać niepożądanych uszkodzeń w otaczających tkankach.

Dzięki temu, odessana tkanka tłuszczowa jest tak dobrej jakości, że możliwy jest jej przeszczep w inną okolicę np. w twarz, aby wypełnić zmarszczki i wymodelować rysy twarzy.

Inne metody liposukcji jak np. liposukcja tradycyjna czy laserowa polegają na mechanicznym zniszczeniu tkanki tłuszczowej uszkadzając przy tym otaczające tkanki.

Liposukcja Vaser Lipo wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, lekarz ma cały czas kontakt z Pacjentem. W Klinice Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy nie stosujemy znieczulenia ogólnego na które część osób nie może lub nie chce sobie pozwolić z uwagi na znaczne obciążenie organizmu.

 

Często po zabiegach liposukcji powstają nierówności, czy tak jest również w przypadku liposukcji Vaser Lipo?

Podczas liposukcji Vaser Lipo nadmiar tkanki tłuszczowej jest odessany tylko z miejsc, z których jest taka potrzeba. Lekarz ma pełną kontrolę nad okolicą i ilością odessanej tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg, dzięki któremu możemy precyzyjnie rzeźbić sylwetkę! Efekt finalny zabiegu jest przewidywalny, to właśnie dlatego liposukcja Vaser Lipo jest często wybierana przez kulturystów – tutaj nie ma miejsca na nierówności.

 

Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo?

Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem. Podczas konsultacji lekarz musi wykluczyć przeciwskazania do zabiegu. Następnie, Pacjent otrzymuje listę badań laboratoryjnych które należy wykonać i dostarczyć do kliniki minimum 7 dni przed zabiegiem. Podczas konsultacji lekarz przekazuje również Pacjentowi zalecenia przed i pozabiegowe.

Badania które należy wykonać przez liposukcją Vaser Lipo: morfologia krwi, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), poziom glukozy we krwi, poziom albumin, AspAT, AIAT, CRP, obecność wirusa/przeciwciał: HIV, HBV, HCV, badanie ogólne moczu oraz test ciążowy w przypadku kobiet.

Po otrzymaniu wyników kwalifikujących Pacjenta do zabiegu potwierdzany jest termin zabiegu.

Zabieg składa się z 3 etapów:

  1. Pierwszy etap to wprowadzenie specjalnych kaniul które wprowadzają środek znieczulający, kaniule wprowadzane są przez małe 4-5 mm nacięcia skóry. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym tzw. nasiękowym oraz z podaniem leków przeciwbólowych. Dzięki temu, pacjent ma pełen komfort podczas zabiegu.
  2. Po wprowadzeniu środka znieczulającego przez te same nacięcia wprowadzane są sondy generujące energię ultradźwiękową która emulsyfikuje tkankę tłuszczową.
  3. Energia ultradźwiękowa jest odpowiednio dobrana, aby nie uszkodzić otaczających tkanek – to ogromna przewaga liposukcji Vaser Lipo nad liposukcją laserową czy tradycyjną!
  4. Ostatni etap to odessanie zemulsyfikowanej tkanki tłuszczowej które również przebiega w delikatny i precyzyjny sposób, aby nie uszkodzić okolicznych tkanek. To już ostatni etap zabiegu, polegający na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu sylwetki.

 

Jak wygląda okres po zabiegowy?

Po zabiegu Pacjent otrzymuje dobrze dopasowane ubranko uciskowe które należy nosić przez okres 6 tygodni. Ubranko jest niezwykle ważne, ponieważ zapobiega krwawieniu, zmniejsza obrzęk i ułatwia modelowanie sylwetki po zabiegu.

Niezwykle istotne jest, wykonywanie drenaży limfatycznych już na 2 dobę od zabiegu. Masaże powinny odbywać się co 2-3 dni. Zalecana jest seria 10 masaży drenujących.

W wyniku zabiegu mogą wystąpić na skórze drobne zasinienia w miejscach poddanych zabiegowi, jest to naturalna reakcja.

Kluczem do sukcesu jest połączenia zabiegu liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo z serią masaży limfatycznych i ubrankiem uciskowym noszonym przez 6 tygodni po zabiegu.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo to przełomowa technologia umożliwiająca przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu ze spektakularnym efektem.

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 502 983 933 lub mailowego klinika@skin-laser.pl.

 

 

bezpieczna_liposukcja_ultradzwiekowa_vaser_lipo